KALENDÁŘ AKCÍ


ČERVEN 2019


Pozvánka na workshop s tibetskými mísami v Brně:

sobota 8. června 2019 od 12:00 do 18:00


Workshop 2019 - tibetské mísy, Brno

Tajemství zvuku tibetských mís - Ladění vědomí I

Intenzívní výukový a zážitkový workshop s tibetskými mísami. Zvukový kouzelník Roman Ravin s více než dvacetiletými zkušenostmi vás zasvětí do umění ladění mysli i těla silou zvuku.

Ukážeme si a naučíme se účinné způsoby hry na tibetské mísy, (seznámíme se i s dalšími podobnými rituálními nástroji), prozkoumáme sílu a účinky jejich vibrací na vlastním těle i mysli, prožijeme zvukovou masáž, iniciaci mísou a společný zvukový rituál!Ukázka rámcového programu workshopu:

- trocha teorie o tibetských mísách a jejich využití
- iniciace mísou
- práce s dechem
- techniky hry (točení, údery, skládání zvukových vln, alikvótní modulace, ladění binaurálních efektů)
- způsoby použití (individuální ladění, pomoc druhému, mezi partnery, ve skupině)
- společný rituál/koncert/meditace
- dotazy a korekcePomůcky s sebou:

polštářek nebo něco podobného na sezení při zemi a jako podklad pod hlavu, pohodlné oblečení pokud možno bez knoflíků a přezek (zepředu i zezadu kvůli masáži mísou), přezůvky, pokud vlastníte tak i tibetské mísy s paličkami a šátek nebo dečku jako podklad pod mísy, a v neposlední řadě jasnou mysl a touhu po objevování sebe sama.


Před seminářem nedoporučujeme konzumaci alkoholu či látek měnících vědomí a příliš těžkých jídel, pro ukojení hladu si s sebou vezměte jen lehkou svačinu. Seminář není určen silně psychicky labilním jedincům!


Kdy:
sobota 8. června 2019 od 12:00 do 18:00

Kde:
Baletní škola Baláž, Zábrdovická 827/10, Brno

Kdo:
Workshop vede Roman Ravin

Za kolik:
1000,- Kč za osobu

Omezená kapacita!
Počet účastníků: minimálně 4 a maximálně 10.

Platba předem je zároveň rezervací a je nevratná. Nenaplní-li se workshop minimálním počtem osob a tím pádem se i neuskuteční, bude platba vrácena v plné výši.

Přihlášky a dotazy:
mailem: ladenivedomi@seznam.cz
mobilem: 606 238 303


Workshop 2019 - tibetské mísy, Brno
DUBEN 2016Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Úterý 26. dubna 2016 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" letos poprvé vystoupí v Brně na samostatném koncertu v úterý 26. dubna v klubu Leitnerka.

Skupina používá spoustu alikvotních nástrojů (tibetské mísy, didgeridoo, vodní buben, dračinely a další...) a hraje šamanské etno s prvky podporujícími meditaci. Vydala už 2 CD (Kouzlo zvuku 2009 a Cesta zvuku 2015) a na svém koncertě na Leitnerce nabídne i bonus v podobě nového projektu, ve kterém Ondřej Vala a Roman Ravin propojují zvuk spacedrumů s hlasem a dalšími nástroji. Zvukovou improvizaci okoření poetické texty Romana Ravina.


Swayambhu - koncert 26. 4. 2016, Leitnerka, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova
LISTOPAD 2015Pozvánka na dvojkoncert v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu + Tady a teď
v prostoru galerie Café PRÁH (ve Vaňkovce)


Pátek 20. listopadu 2015 v 19:00

Café PRÁH
Ve Vaňkovce 1, Brno


Swayambhu - koncert 20. 11. 2015, Café PRÁH, Brno


V pátek 20. 11. 2015 vystoupí brněnská skupina "Roman Ravin & Swayambhu" v prostoru galerie Café PRÁH (ve Vaňkovce) spolu s další brněnskou kapelou "Tady a teď". Dvojkoncert se uskuteční od 19:00 do 22.15, přičemž Tady a teď zahraje jako první a zhruba kolem 20:45 přijde na řadu "Roman Ravin & Swayambhu".

Kapela "Roman Ravin & Swayambhu" (ve složení: Lukáš Severa, Martin Flekna a Roman Ravin) vychází z dlouholetého zájmu o alikvotní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a v současné době hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa. Používá původní etnické nástroje jako jsou tibetské mísy, didgeridoo, djembe, tingša, vodní buben a další ve spojení s moderními nástroji - například s baskytarou či elektrickou kytarou.

Na koncertě nabídne především ochutnávku ze svého posledního CD "Cesta zvuku", které obsahuje nejen meditativní pasáže, ale vícero skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Posluchači, kteří kapelu ještě neznají, se však nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.

"Tady a teď" je nové uskupení, které se, dle svých slov, zabývá hlubinnou hudbou a používá podobné etnické nástroje jako jsou tibetské a křišťálové mísy, didgeridoo, fujara či buben udu taktéž spolu s elektroakustickou baskytarou.

Vstupné na dvojkoncert je 99 Kč a bude se z něj zajišťovat především zvukař a poměrně technicky náročnější zvučení i další produkční vstupy, neboť kapely si tento koncert produkují samy.

Chcete-li si poslechnout zajímavou hudbu a poznat méně známá hudební (i zvuková) zákoutí, zkusit si vnor do svého nitra nebo se naopak povzbudit tvořivou energií či jen tak zrelaxovat - přijďte! Rádi pro vás otevřeme nové zvukové vesmíry.Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Swayambhu - koncert 20. 11. 2015, Café PRÁH, Brno


Café PRÁH
ÚNOR 2015Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Čtvrtek 19. února 2015 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


19. února vystoupí v klubu na Leitnerce brněnská skupina "Roman Ravin a Swayambhu". V den koncertu nastává novoluní a zároveň začíná tibetský i čínský nový rok. Podle tradice je to příhodný okamžik začít něco nového, proto si jej kapela zvolila i ke křtu svého nového CD.

Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa. Používá původní etnické nástroje jako jsou tibetské mísy, didgeridoo, djembe, tingša a další ve spojení s moderními nástroji - například s baskytarou.

V Brně vystoupí poprvé po čtyřech letech, během nichž se v programu nastřádaly nové skladby, které jsou shrnuty na novém CD "Cesta zvuku". Toto v pořadí druhé CD kapely obsahuje poprvé i větší počet skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Zájemci se nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.


Swayambhu - koncert 19. 2. 2015, Klub Leitnerova, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova
Krátký dokument tišnovské televize o koncertu,
na kterém se natáčelo CD "Kouzlo zvuku" skupiny Roman Ravin & Swayambhu:Chcete-li vidět tento dokument ve větším formátu, můžete si jej prohlédnout přímo na YouTube - zde.

LISTOPAD 2011

Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu

Tibetské mísy, bubny, zvonky,
tingša, dračinely, šengy…


pátek 11. listopadu 2011 v 10:00

Husův sbor - Brno, Botanická 1Pozvánka na koncert: Roman Ravin a Swayambhu


Předprodej:
knihkupectví Ryšavý, náměstí Svobody 8 (vedle Omegy), Brno
Telefon: 542 212 052

Světluška, Dominikánské náměstí 4/5 (v pasáži)
Telefon: 542 216 788

Informace:
Áron: +420 603 246 546


ČERVEN 2011

Pozvánka na koncert v Brně:

DREAMFLUENCE

nová kapela Romana Ravina v klasickém složení
(zpěv, kytary, baskytara, bicí)
- zpívaná poezie ve skladbách s rockovým nádechem


čtvrtek 30. června 2011 ve 20:00

MJU:Z - restaurant & music club, Moravské náměstí 15, Brno


Pozvánka na vernisáž: Roman Ravin a Mirka Moksha


LISTOPAD 2010


Pozvánka na vernisáž výstavy "SNOVOTVARY" v Brně:

Roman Ravin & Mirka Moksha

Obrazy a grafikce

Vernisáž výstavy 5. listopadu 2010 v 18:00
zahájí videoprojekce Od snů k obrazoom
s hudbou skupiny "Roman Ravin a Swayambhu"

v CVČ Lužánky, Lidická 50, Brno

Výstava potrvá do 29. 11. 2010


Pozvánka na vernisáž: Roman Ravin a Mirka Moksha
 
 
 
Křišťálový kabinet, Brno, ČR
telefon: +420 606 238 303, +420 728 119 133
e-mail: kristalovykabinet@seznam.cz


© Křišťálový Kabinet

webmaster & webdesign: Moksha & Ravin, Studio Krasovhledy
www.krasovhledy.cz